Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Краса чи здоров’я?

Новина
07.04.2023

Сьогодні салони краси та перукарні надають десятки послуг, які повинні бути не тільки високої якості, але і безпечні для здоров’я.

При відвідуванні закладів краси існує небезпека для здоров’я, де можна «підхопити» такі захворювання:

  • Стафілокок – це одна з найнебезпечніших інфекцій. Якщо на шкірі голови є мікротравми, заразитися можна у перукарні, після розчісування інфікованим гребінцем, а це гнійники, зараження крові та інше.
  • Бородавки – не так небезпечні, але вносять у життя почуття незручності. Це вірусне захворювання, вірус може проникати через ранки і подряпини.
  • Грибкові захворювання можна підхопити у манікюрному кабінеті, де тепло і волого, чим підвищується ризик зараження.
  • Коростяний кліщ викликає у носія шкірний висип і сильний свербіж. Як і педикульозом, коростою можна заразитися через предмети загального користування (рушники або гребінці). І, мабуть, найстрашніше, що через травми шкіри в організм можуть проникнути такі інфекції, як гепатит B і C, ВІЛ, венеричні захворювання.

На сьогодні відповідальність за дотримання вимог санітарно-протиепідемічного режиму покладається на керівників перукарень та салонів краси. Візуально неможливо оцінити роботу стерилізаторів, їх ефективність можна лише підтвердити лабораторними дослідженнями (взяттям змивів з робочих інструментів, обладнання тощо). На жаль, не всі власники перукарень готові витрачати додаткові кошти на те, щоб проконтролювати проведення дезінфекції інструментарію та інші лабораторні дослідження.

Такі лабораторні дослідження проводяться спеціалістами Коломийського районного відділу ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», за адресою: м. Коломия, вул. Гетьманська, 30, т. 2-49-13, 2-02-33

Новини на цю ж тему

Рекомендовані вакцини варті нашої уваги!

Вакцинація дітей наразі залишається єдиним надійним методом із доказаною ефективністю для захисту дитини від небезпечних хвороб...
Новина
25.04.2023

Як отримати ліки за електронним рецептом?

Щоб отримати рецепт на рецептурний препарат необхідно обов'язково звернутися до лікаря на прийом...
Новина
29.03.2023

Основні факти про електронний рецепт на рецептурні ліки

Е-рецепт буде впроваджуватися поступово, так для своєї зручності ви зможете самостійно обрати, за яким рецептом ви бажаєте придбати ліки в аптеці – електронним чи паперовим.
Новина
28.03.2023

Що потрібно знати про е-рецепт – МОЗ відповів на найбільш поширені питання українців

З впровадженням електронного рецепта на всі рецептурні препарати питань виникає все більше, що цілком природньо, адже тепер ця норма пошириться на велику групу ліків, які вживають українці.
Новина
28.03.2023

Що таке електронний рецепт та для яких ліків він потрібен?

Електронний рецепт – це те саме, що паперовий – тільки цифровий. По-перше, це зручно. По-друге, безпечно, бо виключає всілякі махінації з отриманням препаратів. А, по-третє, дозволяє вести прозорий облік та контроль ліків, які отримують українці.
Новина
28.03.2023

У квітні рецептурні ліки можна буде придбати за е-рецептом. Що важливо знати про нововведення жителям Івано-Франківської області

Для того, щоб процес призначення рецептурних ліків став більш простим та ефективним, весною в Україні буде впроваджено електронний рецепт на всі рецептурні ліки.
Новина
24.03.2023

Поради щодо ефективного лікування

Мова йтиме не про швидке лікування від застуди чи грипу, а про лікування як філософію - процес свідомий і відповідальний.
Новина
23.03.2023

Чого категорично не можна робити у разі приймання лікарських засобів

Рецепт, що виписує лікар, чітко регламентує схему приймання ліків. Він враховує індивідуальні особливості організму пацієнта. Чого ж робити категорично не можна...
Новина
23.03.2023

Шкідливі звички: чим загрожує самолікування?

Те, що самолікування шкідливо для здоров'я – нас обачно попереджають виробники ліків на кожній інструкції до вживання, але ми з відчайдушністю камікадзе порівнюємо власні симптоми з даними інтернет-ресурсів – і – вуа-ля! Можна вирушати в аптеку і лікуватися...
Новина
22.03.2023

Поширені міфи про прийом антибіотиків

Згідно з даними Центру громадського здоровʼя, майже 64% українців помилково вважають, що від гострих вірусних інфекційних захворювань та застуди можна вилікуватися антибіотиками, та купують їх без призначення лікаря.
Новина
20.03.2023

Що важливо знати пацієнтам про ліки?

Щороку ліки рятують мільйони життів. Завдяки їх правильному застосуванню пацієнти по всьому світу мають можливість жити здоровим, повноцінним та довгим життям.
Новина
20.03.2023

Чому на деякі ліки потрібен рецепт?

А чи знали ви, що близько 60% ліків, що є в аптеці - є рецептурними та повинні відпускатися за рецептом лікаря?
Новина
20.03.2023

До 31 березня всі аптеки та медичні заклади Івано-Франківщини мають підготуватися до відпуску рецептурних ліків за е-рецептом

Уже цієї весни відпуск всіх рецептурних засобів в Україні почне здійснюватися за електронним рецептом.
Новина
20.03.2023
2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше