Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Новина
30.07.2023

На сьогодні одним із найганебніших явищ, які існують у сучасному світі є торгівля людьми. Це явище, яке порушує права людини, принижує її честь та гідність. Щороку по всьому світі мільйони людей, які шукають кращої долі, потрапляють у трудове рабство.

У 2013 році Генеральна Асамблея ООН організувала зустріч на високому рівні для оцінки результатів втілення Глобального плану дій по боротьбі з торгівлею людьми від 30 липня 2010 року і затвердила резолюцію № A / RES / 68/192 від 18 грудня 2013 року.

Саме в цей  день, 30 липня,  починаючи з 2014 року задля підвищення  рівня обізнаності суспільства про торгівлю людьми, виявлення постраждалих  і боротьби зі злочинною діяльністю в цьому напрямку свої зусилля об'єднують  Генеральна асамблея ООН, міжнародні та  громадські організації  у цілому світі і в  Україні також. .

Україна докладає багато зусиль у сфері протидії торгівлі людьми, прийнятий Закон України «Про протидію торгівлі людьми», впроваджений  Національний механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.

За даними Департаменту соціального захисту населення Івано-Франківської  обласної державної адміністрації з 2013 по 2023 роки:

 • обласною та місцевими державними адміністраціями Івано-Франківської області подано 46 комплектів документів на отримання статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми.
 • Кількість осіб, яким встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми становить 28 осіб. Відмовлено – 18 громадянам.
 • Серед осіб, які отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 14 жінок, 14 чоловіків і 0 дитини.

Попри статистику реальні масштаби торгівлі людьми в Україні значно вищі, ураховуючи доволі високий рівень латентності цих злочинів. Більшість постраждалих осіб не володіють інформацією і не звертаються по допомог.

10 фактів, які треба знати про торгівлю людьми

 • Торгівля людьми - це експлуатація людей з метою отримання вигоди.
 • Як правило, жертви потрапляють у трудове, сексуальне або домашнє рабство.
 • Торгівля людьми - найбільш доходна злочинна діяльність, що приносить щорічний дохід, оцінюваний в 150 мільярдів доларів США.
 • Особливо вразливі ті особи, які через бідність або відсутність роботи мають намір в пошуках кращого життя погодитись на пропозицію роботи, пов’язану з переїздом в інший район чи за кордон.
 • У сучасному рабстві перебувають понад 20 мільйонів людей.
 • У більшості випадків люди стають жертвами торгівлі людьми через обман чи шляхом примусу.
 • Злочинці - як правило, люди, яких жертви добре знають і довіряють їм.
 • Коли люди стають об'єктами експлуатації, вони змушені працювати багато годин поспіль, або взагалі не отримуючи винагороди за свою працю, або отримуючи мізерну оплату. Крім того, жертви можуть нерідко піддаватися фізичному або психологічному насильству.
 • Найчастіше у жертв забирають документи і примушують платити вигадані борги.
 • Торгівля людьми - це глобальне явище, яке має місце прямо зараз в кожній без винятку країні.
 • Привабливі пропозиції з працевлаштування можуть виявитися пасткою торгівців людьми. Це означає, що зароблених коштів ви не отримаєте. Це означає, що вас можуть бити, залякувати та змушувати виконувати роботу, яку ви не хочете робити.

Якщо знайшли роботу за кордоном? Переконайтеся, чи все безпечно.

1) перевіряйте інформацію заздалегідь, користуйтеся у тому числі ресурсами Інтернету, наприклад: www.stoptrafficking.org, www.527.org.ua;

2) підписувати лише документи, складені зрозумілою вам мовою;

3) легальна праця можлива тільки з дійсною робочою візою або посвідкою на проживання;

4) не залишайте свого паспорта в заставу та не віддавайте його роботодавцям або іншим особам;

5) дізнайтеся контакти найближчого посольства України;

6) тримайте копії документів окремо від оригіналів, один примірник залиште своїм близьким (чоловіку, жінці, батькам, дітям та іншим родичам);

7) розкажіть близьким про деталі подорожі, підтримуйте з ними постійний контакт;

8) домовтеся про кодову фразу, яка повідомляє, що ви потрапили в небезпеку.

Сьогодні ви можете допомогти протидіяти цьому злочину:

пройдіть наш онлайн-квест із безпечного працевлаштування – у шапці профілю або за посиланням https://quest.stoptrafficking.org/

телефонуйте на безкоштовну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми й консультування мігрантів 527 та дізнавайтесь більше на сайті stoptrafficking.org

поділіться цією інформацією з друзями, колегами та близькими, аби вберегти їх від небезпек.

Фахівці Карітас Івано-Франківськ готові допомогти вам відновити життя, стабілізувати фінансове становище, вирішити юридичні питання та надати психологічну допомогу..

Для отримання допомоги звертайтеся за телефонами:

Консультаційний центр: 066-820-44-46; 096-140-31-14

Психолог: 066-334-22-60

Юрист: 096-791-56-18

«Гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультації мігрантів:

527; 0 800 505 501

Інформаційна  кампанія  проходить  у рамках проекту "Безпека кожного у спільних рішеннях", який  реалізується Карітас Івано-Франківськ за сприяння Івано-Франківської ОВА, за підтримки IOM Ukraine та фінансування Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine - USAID Україна та Міністерств закордонних справ Норвегії Ministry of Foreign Affairs (Norway) .

Знання – ваш найкращий захист

Новини на цю ж тему

Протидія торгівлі людьми. Експлуатація в полоні.

Від початку повномасштабного вторгнення в Україну російські силовики затримують і катують мирних жителів. Громадянських використовують як «обмінний фонд» і змушують рити окопи, звинувачують абсурдно та місяцями тримають під вартою.
Новина
01.08.2023

Протидія торгівлі людьми. Сексуальна експлуатація в гуманітарному контексті.

В умовах переміщення, втікаючи від обстрілів у безпечні регіони України чи за кордон, жінки, чоловіки, діти та особи з інвалідністю зіштовхуються з найбільшими ризиками постраждати від сексуальної експлуатації та наруги.
Новина
31.07.2023

Протидія торгівлі людьми. Сексуальна експлуатація.

Сексуальна експлуатація щодо жінок та чоловіків, дівчаток та хлопчиків насправді є, і вона може проявлятися прямо як сексуальна експлуатація або як торгівля людьми. Це може бути як в межах України, так і за кордоном.
Новина
29.07.2023

Протидія торгівлі людьми. Трудова експлуатація.

Серед багатьох форм торгівлі людьми найбільше випадків місце посідає трудова експлуатація. Примусова праця - це ситуація, в якій жертви змушені працювати проти їхньої власної волі, під погрозою насильства або інших форм покарання...
Новина
28.07.2023
2023 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше