Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Консультує Міністр юстиції Павло Петренко: процедура усиновлення дитини!

Оголошення
21.02.2019

Що таке усиновлення?

Згідно з українським законодавством усиновлення  - це прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку усиновлення дитини, яка є громадянином України, але проживає за межами України (в цьому випадку усиновлення здійснюється в консульській установі або дипломатичному представництві України).  

Хто підлягає усиновленню?

Усиновленню підлягають діти, які перебувають на обліку як: 

  • діти-сироти;
  • діти, позбавлені батьківського піклування;
  • діти, батьки яких дали згоду на усиновлення.

Хто може бути усиновлювачем?

Законодавством України визначено коло осіб, які можуть бути усиновлювачами:

  • дієздатна особа віком не молодша 21 року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини;
  • особа має бути старша за дитину  не менш як на 15 років.У разі усиновлення повнолітньої особи різниця у віці не може бути меншою, ніж 18 років;
  • подружжя;
  • особи, які проживають однією сім'єю;
  • якщо дитина має лише матір або лише батька, які у зв'язку з усиновленням втрачають правовий зв'язок з нею, усиновлювачем дитини може бути один чоловік або одна жінка.

При цьому кількість дітей, яку може усиновити один усиновлювач, необмежена.

Чи є якісь переваги у праві на усиновлення?

Так, переважне право над іншими усиновити дитину має громадянин України, в сім'ї якого виховується дитина; який є родичем дитини; якщо усиновлювачем є чоловік матері або дружина батька дитини; якщо особа усиновлює одразу кількох дітей, які є братами та/або сестрами.

Крім того,  переважне право на усиновлення дитини має подружжя.

Як стати на облік потенційним усиновлювачам? 

Облік громадян України, які постійно проживають на території України і бажають усиновити дитину, здійснює служба у справах дітей.  Щоб стати на облік потенційним усиновлювачам

потрібно подати:

  • заяву про взяття на облік як кандидатів в усиновлювачі; 
  • копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу заявника;
  • довідку про заробітну плату за останні 6 місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами ДФС;
  • копію свідоцтва про шлюб (якщо заявники перебувають у шлюбі);
  • висновок про стан здоров'я кожного заявника;
  • засвідчену нотаріальну письмову згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя);
  • довідку про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана територіальним центром з надання сервісних послуг МВС;
  • копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

Що робить служба у справах дітей?

Служба у справах дітей протягом 10 робочих днів після надходження заяви та всіх документів перевіряє їх на відповідність вимогам законодавства,  проводить бесіду із заявниками,  складає акт обстеження житлово-побутових умов заявників, розглядає питання про можливість заявників бути усиновлювачами та готує відповідний висновок. У разі надання позитивного висновку ставить заявників на облік кандидатів в усиновлювачі.

Після знайомства та встановлення контакту з дитиною кандидати в усиновлювачі звертаються до служби у справах дітей із заявою про бажання усиновити дитину. Служба у справах дітей готує висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини. Висновок подається в суд разом з іншими документами.

На що ще потрібно звернути увагу?

Усиновлення дитини здійснюється за письмовою згодою: батьків дитини, засвідченою нотаріально, піклувальників, опікунів або закладу охорони здоров’я чи навчального закладу, де перебуває дитина. Також усиновлення здійснюється і за згодою самої дитини, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити

У разі відсутності дозволу опікуна, піклувальника на усиновлення дитини, така згода може бути надана органом опіки та піклування.

Суд своїм рішенням може постановити  проведення усиновлення без дозволу органу опіки і піклування,  якщо буде встановлено, що усиновлення дитини відповідає її інтересам.

Роз'єднання братів і сестер при  усиновлені, не допускається.

Як звернутися до суду?

Особа, яка бажає усиновити дитину, подає до суду заяву про усиновлення.  Також до заяви додаються:

  • копія свідоцтва про шлюб, а також письмова згода на це другого з подружжя, засвідчена нотаріально, - при усиновленні дитини одним із подружжя;
  • медичний висновок про стан здоров’я заявника;
  • довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи;
  • документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням;
  • інші документи, визначені законодавством.

Судові витрати, пов’язані з розглядом справи про усиновлення, сплачуються  заявником.

*Заява про усиновлення може бути відкликана до набрання чинності рішення суду про усиновлення.

Чи можна змінити прізвище та ім’я дитини після усиновлення? 

За окремим клопотанням заявника, суд вирішує питання про зміну імені, прізвища та по батькові, дати і місця народження усиновленої дитини. Однак, дата народження дитини може бути змінена не більш, як на 6 місяців.

Здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей

Нагляд за умовами проживання і виховання усиновлених дітей здійснюється службами у справах дітей за місцем проживання усиновлювачів до досягнення ними 18 років.

Крім того, щороку протягом перших 3-х років після усиновлення дитини перевіряються  умови її проживання та виховання. В подальшому така перевірка здійснюватиметься один раз на 3 роки до досягнення дитиною 18 років.

Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

Новини на цю ж тему

Вітаємо вокальний гурт «Квінтет» Нижньовербізького ліцею ім. Героя України Олександра КУКУРБИ із I місцем в обласному конкурсі вокальних гуртів

Дякуємо за підготовку керівнику Катерині ЗАЛЕСЬКІЙ.
Новина
09.04.2024

3 квітня на базі Мишинської гімназії відбувся черговий вид учнівських спортивних ігор громади з футзалу.

Результати змагань з Футзалу...
Новина
04.04.2024

Вітаємо Віту Кавацюк та Владислава Хім'яка, учнів Ковалівського ліцею із зайнятими першими місцями олімпіади з християнської етики.

Вітаємо учнів Ковалівського ліцею, Віту Кавацюк та Владислава Хім'яка із зайнятими першими місцями у ІІІ обласному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з християнської етики «Як ти знаєш Біблію?»
Новина
19.03.2024

Кушмелюк Вікторія Петрівна, учениця 8 класу Великоключівського ліцею здобула дві срібні медалі на Чемпіонат України з важкої атлетики

Чемпіонат України з важкої атлетики серед юнаків та дівчат до 17 років відбувся 11-16 березня у Луцьку.
Новина
18.03.2024

В Спаському ліцею відбулися учнівські спортивні ігри громади з волейболу

28 лютого на базі Спаського ліцею імені Івана Франка Нижньовербізької сільської ради відбувся черговий вид учнівських спортивних ігор громади з волейболу
Новина
28.02.2024

Вітаємо Кавацюк Віту, ученицю 9 класу Ковалівського ліцею

Вітаємо Кавацюк Віту, ученицю 9 класу Ковалівського ліцею, за зайняте ІІ місце в ІІІ етапі обласної учнівської олімпіади "Як ти знаєш Біблію?".
Новина
23.03.2023

Нижньовербізька територіальна громада зустріла групу дітей із міста Слов’янськ Донецької області.

Сьогодні Нижньовербізька територіальна громада гостинно зустріла групу дітей із міста Слов’янськ Донецької області.
Новина
05.01.2022

Сколіоз у школярів: що потрібно знати батькам аби вберегти дітей?

Важкий та незручний рюкзак, неправильне сидіння за партою, занадто близько (низько, далеко) монітор телевізора, комп'ютера - далеко не всі причини розвитку сколіозу у дитини. Що варто знати і робити батькам аби вберегти дитину від цього недугу?
Новина
17.09.2021

Нижньовербізька сільська рада придбала шкільне приладдя для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

28.08.2021 р. Нижньовербізька сільська рада привітала з початком нового навчального року 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та придбала шкільне приладдя.
Новина
28.08.2021

День захисту дітей

01.06.2021 р. за ініціативи сектору у справах дітей Нижньовербізької сільської ради відбувся захід до Дня захисту дітей на тему «День дитинства у дружньому колі Дзідзьо» у Спаському ліцеї.
Новина
01.06.2021

Дорогі діти! Шановні батьки! Щиро вітаю вас із світлим та прекрасним святом – Міжнародним днем захисту дітей!

Дитинство – найпрекрасніша мить нашого життя, це – пора сподівань та здійснення мрій. Немає більшого щастя у світі, аніж посмішки дитини. Піклування про підростаюче покоління, його майбутнє – головний обов'язок батьків, суспільства та держави. Врешті-решт, саме для цього всі ми живемо та працюємо.
Новина
01.06.2021

Потребує допомиги Гаврищук Устим.

❗ Потребує допомиги Гаврищук Устим. Дитина із села Верхній Вербіж потрапила до реанімації у важкому стані із запаленням головного мозку!
Оголошення
08.02.2021

Міжнародний день захисту дітей

Щороку, в перший день літа, ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей.
Новина
01.06.2020

Щорічний районний фестиваль творчості для дітей з інвалідністю "Повір у себе!"

11.07.2019 відбувся щорічний районний фестиваль творчості для дітей з інвалідністю «Повір у себе!», в якому взяли участь і діти з нашої громади.
Новина
15.07.2019

Вітаємо випускницю Нижньовербізького ліцею із золотою медаллю!

Надзвичайно складно вчитися на “відмінно”, з кожним роком отримувати медаль стає все важче. Ми пишаємося тим, що випускниця Нижньовербізького ліцею, Шургалюк Анастасія своєю працею здобула знання та нагороджена золотою медаллю за особливі успіхи у навчанні.
Новина
10.07.2019

Cвято обдарованих дітей Нижньовербізької ОТГ «Гордість 2019»

29 травня 2019 року у клубі села Верхній Вербіж відбулось свято обдарованих дітей Нижньовербізької територіальної громади «Гордість 2019». Свято вшанування переможців обласних і районних олімпіад, конкурсів, змагань.
Новина
30.05.2019

Гордість ОТГ 2019

Нижньовербізька об'єднана територіальна громада запрошує жителів ОТГ взяти участь у нагородженні кращих учнів закладів загальної середньої освіти та школи мистецтв.
Оголошення
28.05.2019

Участь в обласному дитячому фестивалі-конкурсі української естрадної пісні «Водограй».

Нижньовербізьку ОТГ на відкритому обласному дитячому фестивалі-конкурсі української естрадної пісні «Водограй» присвяченому пам’яті поета, композитора Володимира Івасюка достойно представила учениця Нижньовербізької дитячої школи мистецтв Вероніка Залеська, яка повернулася з високими нагородами.
Новина
14.05.2019

Відзначено Всесвітній день охорони праці у закладах освіти.

28 квітня в Україні відзначають Всесвітній день охорони праці. В закладах освіти були проведені заходи.
Заходи
08.05.2019

Консультує Міністр юстиції Павло Петренко: до якого віку діти мають право отримувати аліменти!

Шановний Павле Дмитровичу! Маю до Вас питання. В мене – донька, якій зовсім скоро виповниться 18 років, вона навчається на першому курсі в університеті. Її батько справно платить аліменти, але запевняє, що коли їй виповниться 18-ть, припинить платити. Чи може донька розраховувати на його підтримку
Новина
24.04.2019

Творчий звіт учнів та викладачів школи мистецтв за 2018 - 2019 н. р.

Запрошуємо батьків та всіх небайдужих жителів громади
Анонс події
05.03.2019

Перемога у конкурсі

Вітаємо Ірину Равнишин та викладача Ганну Івасюк з перемогою у конкурсі і бажаємо успіхів у третьому турі конкурсу, що відбудеться 16 березня 2019 року в м. Івано-Франківськ.
Новина
28.02.2019

Звіти класів музичного відділення Нижньовербізької дитячої школи мистецтв

З 19 по 25 лютого 2019 року в Нижньовербізькій дитячій школі мистецтв відбулися звіти класів музичного відділення для батьків.
Новина
26.02.2019

Районний конкурс виконавської майстерності солістів-інструменталістів серед учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів Коломийського району.

20 лютого 2019 року в Музеї історії м. Коломия та мистецькому центрі «Світовид» відбувся районний конкурс виконавської майстерності солістів-інструменталістів серед учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів Коломийського району.
Заходи
22.02.2019

Консультує Міністр юстиції Павло Петренко: Як отримати свідоцтво про народження та зареєструвати місце проживання дитини?

Доброго дня, пане Міністре. Через місяць чекаємо з дружиною на первістка, хочемо дізнатися як отримати свідоцтво про народження та зареєструвати місце проживання дитини?
Оголошення
05.02.2019

Про сімейний патронат

Сімейний патронат є альтернативою влаштуванню дітей, які не можуть проживати зі своїми батьками
Новина
29.01.2019
2025 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше