Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Захворюваність ГРВІ у лютому

Новина
22.02.2023

Епідемічна ситуація  щодо гострих респіраторних хвороб та грипу на території обслуговування Коломийського відділу, а це дев’яти обєднаних громад, залишалась нестійкою. Протягом п’ятого-сьомого тижнів року, у порівнянні з першими чотирьма, встановлено поступове збільшення кількості зареєстрованих випадків ГРВІ, але це є всього 42.8% від кількості хворих, що були зареєстровані за аналогічний період минулого року. Показник захворюваності за цей час збільшився з 323,0 на п’ятому тижні до 463,1  на сьомому. Поступово також збільшується питома вага захворівших дітей з 0,53 на п’ятому тижні до 0,61 на сьомому.

Найбільш інтенсивно епідпроцес з ГРВІ протікав у Коломийській та Вербізькій громаді і становив 1477 та 1346 на 100 тисяч населення. Найменше хворіли громадяни Коршівської та Гвіздецької громад, де захворюваність була у двічі меншою і склала 578,3 та 708,3 відповідно.

На активацію епідпроцесу у лютому мабуть  вплинуло відновлення навчального та виховного процесів в організованих дитячих колективах, цим самим створились умови для поширення гострих респіраторних інфекцій.

Одним із основних засобів попередження ускладнень грипу  є щеплення. Протягом даного епідсезону від грипу  щеплено всього 336 осіб. В основному щепились особи з груп ризику: ті  що мають хронічні хвороби, старшого віку та медичний персонал. Ускладнень від захворювань грипом серед щеплених – не  зареєстровано.

Треба пам’ятати, що щеплення не запобігає хворобі, а попереджує виникненню ускладнень.

Лікар-епідеміолог                       Дмитро АНДРУШКО

2023 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше