Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Ще раз щодо грипу та гострих респіраторно-вірусних інфекцій

Новина
06.02.2023

Епідемічна ситуація, щодо гострих респіраторних хвороб та грипу на території обслуговування Коломийського відділу (9 об’єднаних територіальних громад),  залишалась нестійкою. Протягом 1-4 тижня зберігалась тенденція до поступового зниження кількості зареєстрованих випадків ГРВІ та грипу - вперше за багато років спостережень. Так за перший тиждень 2023 року за медичною допомогою звернулось більше 600 мешканців, а за четвертий - всього 468 осіб, це майже втричі менше ніж реєструвалось протягом аналогічного періоду минулого року.

У січні показник загальний захворюваності склав 1287,2 на сто тисяч населення. Дитяче населення становило 40,5% від усіх захворілих. Найбільш інтенсивно епідпроцес з ГРВІ протікав у Вербізькій громаді і становив 2669,2 на 100 тисяч населення.  Найменше хворіли мешканці Коршівської та Гвіздецької громад, де захворюваність склала 578,3 та 708,3 на сто тисяч населення.

На низький рівень протікання епідпроцесу мабуть  вплинув фактор війни та пов’язані з ним чинники - зменшення кількості масових новорічних заходів, як у побуті так і в організованих колективах, довготривалі канікули та розмежування в навчальних колективах пов’язані з повітряними тривогами.

Протягом цього епідсезону вірусологічною лабораторією Івано-Франківського центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України вже лабораторно підтверджено 32 випадки грипу. Всі вони викликані вірусом типу А. Один випадок закінчився летально. Найбільша кількість хворих (19 випадків) виявлено в Коломийській громаді.  

Одним із основних засобів попередження ускладнень грипу є щеплення. Протягом даного епідсезону від грипу було щеплено 309 осіб. В основному це особи з груп ризику, що мають хронічні хвороби, особи старшого віку та медичний персонал. Ускладнень від захворювань серед щеплених - не зареєстровано. Щепитись від грипу, як і від інших хвороб не пізно ніколи - навіть і зараз.

Треба памятати, що щеплення не попереджує виникненню хвороби, а запобігає виникненню ускладнень.

Лікар-епідеміолог                      Дмитро АНДРУШКО

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше