Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Про необхідність подання електронних декларацій.

Оголошення
19.11.2020

Відповідно до статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад та посадові особи місцевого самоврядування зобов’язані щороку до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», а також дотримуватися інших вимог фінансового контролю, передбачених зазначеним Законом.

Відповідно до абзацу 1 частини 2 статті 45  Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Частиною 2 статті 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено, що повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

Відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані до 1 квітня наступного року після припинення діяльності подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Отже, депутати Нижньовербізької сільської ради VІІ демократичного скликання та старости, повноваження яких закінчилися в день відкриття першої сесії ради нового скликання (19.11.2020),  зобов’язані подати:

  • не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення повноважень депутата сільської ради чи старости декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (тип декларації – декларація перед звільненням, звітний період – з 01.01.2020 р. по 19.11.2020);
  • до 1 квітня наступного року після припинення повноважень депутата сільської ради чи старости подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (тип декларації – щорічна декларація, звітний період – 2020 рік).

Для новообраних депутатів:

Кандидат в депутати місцевої ради не є суб’єктом декларування і не повинен подавати декларацію до виборів та до отримання відповідних повноважень. Натомість суб’єктом подання декларації кандидата на посаду є лише особа, що вже обрана депутатом.

Особа, обрана депутатом місцевої ради, подає декларацію впродовж п’ятнадцяти календарних днів з дня набуття повноважень. Відповідне положення закріплене у частині 3 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Закон України «Про статус депутатів місцевих рад» у частині 2 статті 4 визначає, що повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

Отже, декларацію особі, обраній депутатом місцевої ради, необхідно подати протягом 15 календарних днів із дня відкриття першої сесії ради.

Для затверджених старост: декларація кандидата на посаду – декларація, яка подається до призначення  на посаду. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади, якщо інше не передбачено законодавством, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Корисні посилання:

https://nazk.gov.ua/uk/     ---- тут заповнюють декларації (Вкладка "Меню"--Розділ "Декларування"--"Подати декларацію");

Крім того, у розділі "Декларування" є текстові роз'яснення, щодо заповнення кожного розділу декларації.

https://cabinet.sfs.gov.ua/login --- на сайті податкової, за допомогою кваліфікованого електронного підпису, можна отримати довідку про доходи;

https://portal.pfu.gov.ua/ --- на сайті ПФУ, за домогою кваліфікованого електронного підпису, можна отримати інформацію про доходи пенсіонера;

https://kap.minjust.gov.ua/ --- на сайті Мін'юсту, за домогою кваліфікованого електронного підпису, можна отримати інформацію про належне нерухоме майно; 

https://education.zakupki.prom.ua/yak-fizichniy-osobi-otrimati-elektronniy-tsifroviy-pidpis-etsp/ --- тут описано, як можна отримати кваліфікований електронний підпис, наприклад, у системі приват-24. Крім того, ключі можна отримати і у інших кваліфікованих надавачів, таких як податкова, ДП "ДІЯ" і ін. (https://czo.gov.ua/ca-registry).

 

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше