Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до об’єктів

Українська автокефальна православна церква "Святої Великомучениці Параскеви-П'ятниці" с. Мишин

photo

Опис

За переказами, перша церква в селі збудована ще за княжих часів в Долішньому куті і була знищена монголо-татарами. В документах церква згадана в другій половині XVII ст. Нова дерев’яна церква Св. Параскеви була зведена на місці попередньої у 1737 році. Стояла вона на теперішньому цвинтарі і позначена на карті з 1783 року.
 
Згоріла у 1824 або 1825 році. На її місці у 1827 році посвятили капличку. Теперішня дерев’яна церква збудована у 1839 році. Була парафіяльною. Стіни над опасанням оббиті бляхою у 1990-х роках, верх, дахи і піддашшя покриті блискучою бляхою, ймовірно, у 2010-х рр. Сьогодні церква в користуванні православної громади.
Розташована в центрі села, між головною дорогою і цвиетарем. Чималих розмірів, хрещата в плані одноверха. Вівтар орієнтований на північний схід. З півдня до бічного рамена нави прибудували маленький зашклений ганок. Зі сходу до вівтаря прилягає практично рівноширока захристія. Дзвіниця дерев"яна, двоярусна, стоїть в північно східному куті прицерковної території, яка оточена дерев"яним парканом. Великий дзвін названий «Дмитрієм» посвятили у 1936 році.
На початку жовтня 2013 року в селі заклали камінь під будівництво нової церкви, яка буде також під титулом святої Параскеви.
2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше