Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до об’єктів

Українська православна церква Святого Архистратига Михаїла с. Верхній Вербіж

photo

Опис

Історія Храму

Перша дерев’яна церква у селі Верхній Вербіж була побудована 1728 року. 
В листопаді 1859 року розпочато будівництво нової церкви, яке тривало до листопада 1861 року. Церкву освятив священик Іван Добрянський на честь Святого Архистратига Божого Михаїла.
В 1862 році зі старої церкви було збудувано дзвіницю, двері та вхід якої так і залишилися із давніх часів.
Велику роль в будівництві Храму відіграв Ковбаснюк Микола Юрійович (1817-1889), який в 60-х роках XIX століття два рази обирався послом до Галицького Сейму, а згодом був вибраний послом до Австро-Угорського Парламенту. Після закінчення служби посла був членом комісії по будівництві шкіл на Галичині.
В кінці 1865 року біля церкви побудували невеличку парафіяльну школу, в якій навчали дітей до 1911 року. 
В 1900 році розпочався збір коштів на перекриття церкви бляхою, оскільки до того часу вона була покрита гонтою (дрібними дошками). 
В 1901 році Храм перекрили бляхою, а в 1905 році – дзвінницю.
З початком Першої Світової війни (1914-1918) з церкви були забрані дзвони на переплавку зброї. Тільки в 1928 році вербізькі парафіяни змогли купити нові.
В 1924 році відбулось розширення парафіяльної школи та відкрито читальню.
В липні 1930 року відбувся ремонт п’яти куполів Храму.
Під час Другої світової війни 1941-1945 років фашистська Німеччина забирає дзвони на переплавку металу. З часом церковна громада знову купує нові дзвони.
В 1982 - 1983 рр. церкву було електрифіковано.
В 1988 році з благословення настоятеля Храму священика Миколая Ужитчака та стараннями громади була поставлена нова підлога та паркет.
9 серпня 1993 року настоятелем Храму призначається священик Іван Шевчук. 
З благословення нового настоятеля почав діяти хор українською мовою під керівництвом Білана Дмитра Петровича.
В 1995 році розпочався ремонт та перекриття Храму Святого Архистратига Михаїла. Під час розбирання старих куполів церкви, в малому куполі (від цвинтаря) Степаном Михалковим була знайдена пляшка, в якій містилось послання прийдешньому поколінню людей, датоване 1930 роком.
В 1996 році відбулась реставрація церкви художником Ярославом Ковбаснюком. 
З 1-го червня по 24-го жовтня 1998 року були побудовані вхідні церковні ворота. Освячення здійснив священик Іван Шевчук у співслужінні: прот. Миколи Ужитчака, прот. Михайла Коржинського, прот. Якова Стефанюка, прот. Василя Вепрука та ієрея Андрія Григорчука.
В 2010 році на церковному подвір’ї була поставлена тротуарна плитка приватним підприємством «Темп Прут», стараннями її керівника – Прусака Мирослава Степановича та завдяки жертводавцям: Андрійчуку Михайлу Васильовичу, Андрійчуку Віктору Васильовичу, Андрійчуку Володимиру Васильовичу, Вацику Миколі Михайловичу, Негричу Михайлу Михайловичу.
У 2011 році стараннями настоятеля церква була обшита пластиком.
В 2012 році з ініціативи о. Івана на території церковного подвір’я було побудовано приміщення для проведення духовних зустрічей, лекцій та уроків катехитичної школи. 
При Храмі діє недільна катехитична школа, братство та сестринство.

Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше