Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до об’єктів

Українська православна церква Святого Архистратига Михаїла с. Верхній Вербіж

photo

Опис

Історія Храму

Перша дерев’яна церква у селі Верхній Вербіж була побудована 1728 року. 
В листопаді 1859 року розпочато будівництво нової церкви, яке тривало до листопада 1861 року. Церкву освятив священик Іван Добрянський на честь Святого Архистратига Божого Михаїла.
В 1862 році зі старої церкви було збудувано дзвіницю, двері та вхід якої так і залишилися із давніх часів.
Велику роль в будівництві Храму відіграв Ковбаснюк Микола Юрійович (1817-1889), який в 60-х роках XIX століття два рази обирався послом до Галицького Сейму, а згодом був вибраний послом до Австро-Угорського Парламенту. Після закінчення служби посла був членом комісії по будівництві шкіл на Галичині.
В кінці 1865 року біля церкви побудували невеличку парафіяльну школу, в якій навчали дітей до 1911 року. 
В 1900 році розпочався збір коштів на перекриття церкви бляхою, оскільки до того часу вона була покрита гонтою (дрібними дошками). 
В 1901 році Храм перекрили бляхою, а в 1905 році – дзвінницю.
З початком Першої Світової війни (1914-1918) з церкви були забрані дзвони на переплавку зброї. Тільки в 1928 році вербізькі парафіяни змогли купити нові.
В 1924 році відбулось розширення парафіяльної школи та відкрито читальню.
В липні 1930 року відбувся ремонт п’яти куполів Храму.
Під час Другої світової війни 1941-1945 років фашистська Німеччина забирає дзвони на переплавку металу. З часом церковна громада знову купує нові дзвони.
В 1982 - 1983 рр. церкву було електрифіковано.
В 1988 році з благословення настоятеля Храму священика Миколая Ужитчака та стараннями громади була поставлена нова підлога та паркет.
9 серпня 1993 року настоятелем Храму призначається священик Іван Шевчук. 
З благословення нового настоятеля почав діяти хор українською мовою під керівництвом Білана Дмитра Петровича.
В 1995 році розпочався ремонт та перекриття Храму Святого Архистратига Михаїла. Під час розбирання старих куполів церкви, в малому куполі (від цвинтаря) Степаном Михалковим була знайдена пляшка, в якій містилось послання прийдешньому поколінню людей, датоване 1930 роком.
В 1996 році відбулась реставрація церкви художником Ярославом Ковбаснюком. 
З 1-го червня по 24-го жовтня 1998 року були побудовані вхідні церковні ворота. Освячення здійснив священик Іван Шевчук у співслужінні: прот. Миколи Ужитчака, прот. Михайла Коржинського, прот. Якова Стефанюка, прот. Василя Вепрука та ієрея Андрія Григорчука.
В 2010 році на церковному подвір’ї була поставлена тротуарна плитка приватним підприємством «Темп Прут», стараннями її керівника – Прусака Мирослава Степановича та завдяки жертводавцям: Андрійчуку Михайлу Васильовичу, Андрійчуку Віктору Васильовичу, Андрійчуку Володимиру Васильовичу, Вацику Миколі Михайловичу, Негричу Михайлу Михайловичу.
У 2011 році стараннями настоятеля церква була обшита пластиком.
В 2012 році з ініціативи о. Івана на території церковного подвір’я було побудовано приміщення для проведення духовних зустрічей, лекцій та уроків катехитичної школи. 
При Храмі діє недільна катехитична школа, братство та сестринство.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше